معرفی معاونت اطلاع رسانی و روابط بین الملل

در دنیای امروز ارتباطات جهانی و بین‌المللی بسیار مورد توجه جوامع خواهان پیشرفت می‌باشد؛ چرا كه هرچه ارتباطات جامعه‌ای گسترده‌تر باشد پیشرفت، توسعه و دسترسی به اطلاعات، علوم و فن‌آوری‌ها در آن جامعه به نحو بهتری صورت می‌گیرد.

آنچه بنیاد ایران‌شناسی بعنوان سرلوحه اهداف خود قرار داده ایجاد ارتباطات جهانی و به دنبال آن معرفی اندیشه، تمدن و فرهنگ كهن ایران زمین به جهانیان است و این امری است حائز اهمیت. تلاش برای دستیابی به این مهم بر عهده معاونت اطلاع‌رسانی و روابط بین الملل بنیاد ایران‌شناسی است.

معاونت اطلاع‌رسانی و امور بین الملل به طرق مختلف از جمله با همكاری رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دیگر كشورها سعی در شناسایی ایران‌شناسان، پژوهشگران و مؤسسات علمی در سراسر دنیا دارد که در رشته‌های مرتبط با ایرانشناسی فعالیت میکنند. بر این اساس معاونت اطلاع‌رسانی و روابط بین‌الملل بنیاد با ایجاد بانك‌های اطلاعاتی ایران‌شناسان و پژوهشگران ایرانی و غیر ایرانی و مؤسسات علمی و انجام اقدامات لازم جهت پذیرش و اقامت كوتاه مدت محققان ایران‌شناس در ایران امكان برقراری ارتباط و همكاری‌های بین‌المللی با استادان و پژوهشگران را در چندین كشور فراهم نموده است.

شركت در همایش‌ها و كنگره‌های خارجی، برگزاری جشنواره‌های عكس، برگزاری سخنرانی‌های علمی با دعوت از استادان ایرانی و غیر ایرانی و عقد تفاهم‌نامه همكاری با نهادهای علمی مختلف نیز در راستای دستیابی به این هدف صورت می‌پذیرد. امید است این تلاش‌ها راهگشای اعتلای علمی و فرهنگی و وصول به جایگاهی در خور شأن مردم این مرز و بوم و میهن اسلامی‌مان باشد.

کلیه حقوق برای وب سایت بنیاد ایران شناسی محفوظ است. ©١٣٩5

نشانی: تهران، خیابان شیخ بهایی جنوبی،خیابان ایران شناسی،شهرک والفجر

طراحی و اجرا: اداره رایانه و فناوری اطلاعات